• Testovanie 9

• Výsledky Testovania 9 náš všetkých veľmi potešili. Našim deviatakom sa darilo naozaj fantasticky. Z predmetu matematika získali 74,1%, čo je +20,9% nad celoslovenský priemer a z predmetu slovenský jazyk a literatúra 73,7%, čo je + 14,6% nad celoslovenský priemer. Týmto výsledkom sme sa zároveň stali najúspešnejšou obecnou školou v okrese v oboch testovaných predmetoch. Dvaja žiaci sa vďaka výsledkom z testovania dostali na ich vytúžené stredné školy bez prijímacích skúšok. A krásna bodka na záver - o šikovnosti tejto triedy svedčí aj to, že všetci naši deviataci boli prijatí na všetky nimi vybrané stredné školy hneď v 1. kole prijímacích skúšok a neobdržali sme ani jediné rozhodnutie o neprijatí. Decká, len tak ďalej. Prajeme Vám veľa takýchto krásnych výsledkov a študijných úspechov aj v ďalšej etape vášho vzdelávania.

• Najkrajší list Slovenskej pošty 2022

• Aj tento rok sme sa zapojili do súťaže o Najkrajší list Slovenskej pošty 2022. Náročná téma „Napíš list vplyvnej osobe, v ktorom vysvetlíš, prečo a ako by sa malo konať proti klimatickej kríze“ nebola pre našich žiakov problémom. Do súťaže odišlo 9 listov, v ktorých žiaci spracovali túto tému na vysokej úrovni. Spomedzi nich sa najviac darilo Erickovi Adamovi Matušňákovi zo 6.A, ktorý spomedzi všetkých listov zo Slovenska získal krásne 3. miesto. Cenu si prevzal na slávnostnom odovzdávaní cien v Bratislave priamo z rúk generálneho riaditeľa pošty Martina Ľuptáka a štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslava Kmeťa. Erick, srdečne gratulujeme!

• Galéria talentov

• Vo fotografickej časti celoslovenskej súťaže Galéria talentov si nádherné 2. miesto odniesol David Gerard zo 6.A svojou fotografiou Prvé jarné lúče. Blahoželáme!

• Čo vieš o hviezdach - krajské kolo

• V krajskom kole súťaže Čo vieš o hviezdach sa veľmi darilo nášmu šiestakovi Davidovi Gerardovi. Tento nadšenec vesmíru a astronómie si odniesol z kraja krásne 4. miesto. Blahoželáme!

• Ľudské práva očami detí

• Do výtvarnej časti tejto známej súťaže sa zapojili naši klubisti. Z 1.A ziskala 1.miesto Zara Mihalík, 2. miesto Adela Fúsková, 3. miesto Nina Ulianková. V 1.B si 1. miesto odniesla Ema Drščáková, 2. miesto Vanesa Paulíková a 3. miesto Margaréta Horská. V 2.A prvenstvo získala Lukrécia Toráčová, 2. miesto Liliana Talianová a 3. miesto Martin Plecho. U tretiakov 1. miesto získala Sarah Vatterová, 2. miesto Ivana Pauková a 3. miesto Tatiana Bullová.  Srdečne blahoželáme.

• Kľačianska latka

• Veľmi nás teší, že aj v tomto roku sa nám podarilo zorganizovať ďalší ročník súťaže v skoku do výšky – Kľačianska latka. Tento ročník sa opäť niesol v duchu vynikajúcej športovej atmosféry a fantastických výkonov. Vynikajúco sa darilo aj našim žiakom vo všetkých kategóriách. V kategórii mladších žiačok si prvé miesto odniesla Ivana Medveďová zo 6.A. Mladší žiaci neprenechali ani jeden stupienok víťazov súperom z ďalších škôl, tak všetky tri medaily ostali doma: 3. miesto Sebastián Vatter zo 6.A, 2. miesto Samuel Masnica zo 7.A a 1. miesto Martin Pauk zo 7.A. Martin zároveň výškou 170 cm prekonal svoj osobný rekord a dlhoročný rekord Kľačianskej latky v kategórii mladších žiakov. V kategórii starších žiakov získal 1. miesto Matej Cepko z 9.A a v kategórii staršie žiačky 2. miesto získala Nina Rýdziová zo 7.A a 1. miesto Lýdia Cepková z 9.A. Víťazom gratulujeme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Cestou - necestou

• Počas pekného slnečného dňa, kým písali piataci Testovanie 5, sa triedy 1.A, 2.A a 3.A vybrali na nevšednú turistiku naším krásnym regiónom. Statoční žiaci s pani učiteľkami prešli počas putovania úctyhodných 8 kilometrov. Celou náučnou prechádzkou prevládala veselá nálada, zblízka sme mali možnosť vidieť a poznávať miestnu faunu a flóru. Najviac nás zaujala lesná a poľná zver, ale zopakovali sme si napríklad aj to, prečo je pŕhľava dvojdomá užitočná. Prakticky sme využili vedomosti o tom, ako sa správať v lese, prečo by sme si mali prírodu vážiť a chrániť, ale aj bezpečné prechádzanie v teréne s náročným stúpaním.
            Pre deti to bol veľký zážitok, nakoľko väčšina z nich spoznala krásy našej prírody a zákutia, kde ešte doteraz neboli.
            Nakoniec sme skonštatovali, že čas v prírode nám prináša veľa krásnych zážitkov a niekedy po ne nemusíme ísť ani ďaleko.
            Už teraz sa tešíme na ďalší podobný výlet. :)

• Na prechádzke

• 1. B a štvrtáci sa počas piatackého Testovania vybrali na prechádzku smer Hlohovec. Cieľ Studnička sa im podarilo dosiahnuť. Tam mali súťaže - beh, nástup do dvojíc (počítalo sa do 5), skákanie vo vreci, vedomostná súťaž (dobre si nás počúval?)... Medzitým si deti oddýchli a najedli sa, napili. Späť sa vrátili okruhom cez časť Vinohrady a už sa išlo po ceste späť do dediny. Deti zbierali za úlohy pečiatky. Za 5 pečiatok  dostali sladkú odmenu, všetkým sa to nakoniec podarilo. Niektorí šikovní štvrtáci mali až 7 pečiatok.

• Deň narcisov

• Na Slovensku sa organizuje veľa vzácnych zbierok, no pre ľudí s rakovinou je zbierka Deň narcisov tá najvzácnejšia. 28. apríla sa aj v našej škole mohlo veľa darcov pýšiť symbolom boja proti rakovine - pripnutým malým žltým narcisom. Podarila sa nám vyzbierať nádherná suma 162,04 €, za ktorú spoločne s Ligou proti rakovine srdečne ĎAKUJEME!