• Krajské kolo majstrovstiev v atletike

• Chlapci ôsmeho a deviateho ročníka nás reprezentovali na KK majstrovstiev v Atletike. Bojovali od samého úvodu až po koniec. Miestami šli chalani cez bolesť a vydali zo seba všetku silu, chtíč a energiu a za toto im patrí veľká vďaka. Tešíme sa z celkového 2.miesta, ktoré vybojovali ako družstvo Paúk, Masnica, Barčák, Domaracký, Abikarran a Mažár.

• Máme Majstra SR v boxe

• Ďalší veľký úspech v mimoškolskej aktivite našich žiakov! Na Majstrovstvách SR v boxe získal vo váhovej kategórii do 57 kg prvenstvo a titul Majstra SR náš piatak Dávid Čonka. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z tohto krásneho výsledku!

• Okresné majstovstvá v atletike

• Chlapci ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili OK majstrovstiev v Atletike. Po úvodných troch disciplínach bolo jasné kto bude určovať tempo tých nasledujúcich. Totiž úvodné tri sme vyhrali. Na záver športového dňa sme sa tešili z celkového 1.miesta a postupu na kraj. Menovite nás reprezentovali Paúk, Masnica, Barčák, Domaracký, Abikarran a Mažár. Týmto im chceme poďakovať za skvelé výkony a prajeme veľa úspechov aj na kraji.

• Učenie hrou v 2.A

• Trieda 2.A sa zúčastnila projektu Kráľovstvo včiel, kde si hravou formou overili svoje vedomosti. Žiaci sa dozvedeli, ako žijú včely od jari do zimy a zistili, čo všetko sa v takom úli deje. Vedomosti z prvouky získali aj prostredníctvom interaktívnej podlahy a krásnych modelov mravenísk, ktoré vytvorili.

• Maľovaný deň kvetov (umelecká súťaž)

• Výtvarnú súťaž Maľovaný deň kvetov vyhlasilo Mesto Hlohovec pri príležitosti podujatia Deň Kvetov. Do jeho realizácie sa mohli zapojiť deti aj dospelí mesta Hlohovec a tiež tí, ktorí navštevujú ZUŠ v Hlohovci, výtvarný odbor a sú z okolitých obcí mesta Hlohovec. Keďže aj naša škola má deti, ktorých nadchlo výtvarné umenie a navštevujú ZUŠ, zapojili sme sa prácami, ktoré zhotovili na vyuč. hodinách výtvarnej výchovy. Našu školu reprezentovali žiaci: N.Talianová z 1.A, Z.Mihalík a A.Fúsková z 2.A,  M.Horská a E.Droščáková z 2.B, L.Talianová z 3.A. V kategórií 1.stupeň ZŠ spomedzi 168 výtvarných prác 1.miesto získala naša žiačka Lilianka Talianová z 3.A. V kategórií dospelých si 1.miesto odniesla naša kolegyňa p.uč. Marta Novosadová. Ocenenie si prebrali od primátora mesta Hlohovec p.Baranoviča na Dni kvetov 6.5.2023 v Hlohovci. Výherné výtvarné práce sú vystavené na pešej zóne v Hlohovci. Srdečne blahoželáme!

• Krajské kolo vo vybíjanej

• Žiačky 7. ročníka sa 3. mája zúčastnili Krajského kola vo vybíjanej v Senici. Do každej hry dali zo seba všetko, bojovali ako levice. Po náročných zápasoch obsadili fantastické 2.miesto. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy!

• Hollého pamätník - krajské kolo

• Krásny úspech dosiahli naši recitátori v krajskom kole súťaže Hollého pamätník, kde reprezentovali nielen našu školu ale aj celý okres Hlohovec. Zastúpenie sme tentokrát mali až dvoch kategóriách - prvej a tretej v poézii aj próze. A výsledky nás veľmi potešili. V I. kategórii próza získala Ivanka Pauková 3. miesto, v poézii nás reprezentovala naša veľmi talentovaná začínajúca recitátorka Simonka Labošová. V III. kategórii poézia získala Nikolka Pauková 3. miesto a rovnako aj v III. kategórii próza Hanka Ostrovská 3. miesto. Patrí Vám všetkým veľká gratulácia a ďakujeme za krásnu reprezentáciu!