• Čo vieš o hviezdach? (krajské kolo)

• Náš siedmak David Gerard sa zúčastnil krajského kola súťaže Čo vieš o hviezdach. Tento rok už súťažil v najstaršej kategórii žiakov základných škôl a hneď obsadil fantastické 4.miesto. Srdečne gratulujeme k výsledku a želáme Ti veľa entuziazmu a úspechov do ďalších rokov!

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Naši žiaci nás aj tento rok reprezentovali na okresnom kole súťaže Matematická olympiáda a dosiahli výborné výsledky. Na okresnom kole súťažili: Veronika Střelcová, Terezka Pilchová, Nikolka Pauková a Miško Koniar. V kategórii Z6 získala Terezka Pilchová 2. miesto a Veronika Střelcová 3. miesto. V kategórii Z7 sa Miško Koniar umiestnil na 1. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu a k výborným výsledkom gratulujeme!

• Celoštátne kolo - Šaliansky Maťko

• Našu školu, okres Hlohovec a Trnavský kraj zastupovala na celoštátnom finále v prednese slovenskej povesti práve naša žiačka, siedmačka Hanka Ostrovská. Recitovala povesť z nášho regiónu z dielne Maroša Kamenčíka - Katova hranica. O mimoriadnom talente tejto nádejnej mladej recitátorky svedčia aj výborné hodnotenia odbornej poroty. Hani, ďakujeme za výbornú reprezentáciu a prajeme Ti veľa ďalších recitátorských úspechov.

• Deň narcisov

• Zajtra, dňa 20.4.2023, bude aj v našej škole prebiehať zbierka ku Dňu narcisov. Ak sa budete chcieť drobnou finančnou čiastkou zapojiť do zbierky, budete tak môcť urobiť počas dňa, kde Vaše triedy navštívia žiačky, ktoré budú pri zbierke vypomáhať. Ďakujeme.

• Naši žiaci na medzinárodnom turnaji v poľskom Zakopanom

• V uplynulom víkende sa naši siedmaci Ema a Šimon Vejčíkoví zúčastnili Medzinárodného turnaja Api Cup v Zakopanom za futbalový tím FC Slovan Hlohovec U13. Získali spomedzi 27 družstiev fantastické 3. miesto a Ema sa stala najlepšou hráčkou turnaja z vyše 500 hráčov. K tomuto obrovskému úspechu Vám srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Návšteva múzea a bowling deviatakov

• Po náročnom testovaní  žiaci 9.A triedy navštívili Vlastivedné múzeum v Hlohovci, kde si zopakovali históriu Hlohovca a okolia, miestne ľudové umenie a biotopy okolitej prírody. Neskôr sa učili vzájomnej spolupráce a súťaživosti pri bowlingu, ktorý hrali väčšinou prvýkrát.

• Hollého pamätník - okresné kolo

• Priaznivcov umeleckého prednesu v našej škole pribúda každým rokom viac a viac. Nebolo tomu inak ani tento rok a okresného kola súťaže Hollého pamätník sme sa zúčastnili vo všetkých šiestich kategóriách. A výsledky? Skvelé!

1.kategória:

poézia: Simonka Labošová - 1. miesto   próza: Ivanka Pauková - 1. miesto

2. kategória:

poézia: Karolínka Rozborová - 3. miesto    próza: Veronika Střelcová - 3. miesto

3. kategória:

poézia: Nikolka Pauková - 1. miesto     próza: Hanka Ostrovská - 1. miesto

Dievčatám srdečne blahoželáme a Simonke, Ivanke, Nikolke a Hanke držíme palce v krajskom kole, kde budú reprezentovať nielen našu školu ale aj okres Hlohovec.

• Pytagoriáda - okresné kolo

• V marci sa v Hlohovci uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda, v ktorom súťažili naši žiaci: Ivana Pauková, Jakub Spáčil, Norbert Paulík, Tereza Pilchová, Veronika Střelcová, Michal Koniar, Nikola Pauková, Ella Koyšová, Samuel Masnica.

Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili: Jakub Spáčil, Ivana Pauková, Michal Koniar, Nikola Pauková, Samuel Masnica.

Michal Koniar sa na okresnom kole umiestnil na 3.mieste

Ivana Pauková sa umiestnila na krásnom 1.mieste.

Všetkým, ktorí našu školu reprezentovali, ďakujeme a víťazom gratulujeme!