• Pozvánka

• Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame dňa 4.12.2023 na triedne rodičovské združenia spojené so Školskými vianočnými trhmi. RZ budú prebiehať v triedach od 15:30 - 16:00. Po ňom Vás radi privítame v našej telocvični, ktorá sa v čase od 16:00 -17:30 premení na vianočné trhové mestečko, kde si môžete pozrieť a zakúpiť výrobky, ktoré na trhy pripravili deti. Túto predvianočnú atmosféru bude spríjemňovať vianočná hudba a bude sa podávať chutný vianočný punč. Na trhoch sú, samozrejme, vítané aj všetky naše deti. Tešíme sa na tento predvianočný čas strávený spolu s Vami.

• Vianočná akadémia

• Srdečne Vás pozývame na vianočnú akadémiu: Kým máme nádej... (na motív rozprávky Cínový vojačik) dňa 7.12.2023 (štvrtok) o 17:00 v KD Sasinkovo. Zároveň Vás radi privítame aj v obľúbenej Vianočnej cukrárni, kde si budete môcť pred alebo po predstavení zakúpiť chutné dobroty. Tešíme sa na Vás!

• Nové číslo časopisu

• Milí priatelia,

redakčná rada vydala nové číslo školského časopisu Kľačanček. Jeho podobu si môžete pozrieť TU.

Všetky čísla si viete prečítať v sekcii "O škole" a následne "Školský časopis", ale pre pomoc prikladáme aj priamy odkaz, ktorý nájdete TU.

• Vyhliadka - Šianec

• V rámci krúžku sa druháci trošku venovali turistike a boli sa pozrieť na nádherné výhľady zo Šianca. Slniečko svietilo, a tak si mohli pozrieť a pomocou mapy určiť Malé Karpaty, Považský Inovec, ale aj Trnavu, Piešťany či okolité obce Hlohovca. Vyskúšali sme hojdačku, "poobzerali" blízke kríky, v ktorých sme sa zahrali skrývačky, niektorí vyskúšali stabilitu a pevnosť stromov a spokojní sme sa vrátili domov. Určite ešte pôjdeme na podobnú akciu.

• Záložka do knihy spája školy

• Aj tento školský rok sa naša základná škola zapojila projektu "Záložka do knihy spája školy". Milo nás prekvapilo, že v tomto 14.ročníku sa našou partnerskou školou po niekoľkých rokoch stala česká škola, 3.základní škola z Chodova. Kamarátom do Čiech sme záložky zaslali v balíku s drobnými upomienkovými predmetmi, s CD o našom okresnom meste Hlohovec, s magnetkami s logom školy a s našimi štvrtákmi sme v mene školy napísali list, v ktorom sme vyjadrili vďaku za záložky, ktoré pre nás vyrobili. Naďalej chceme našich žiakov prostredníctvom tohto projektu, ale aj iných aktivít, motivovať k čítaniu a vytvárať pozitívny vzťah ku knihe.