• Deň úsmevu

• Prvý októbrový piatok patrí tomuto milému svetovému dňu. Štvrtáci nám ho pripomenuli rozhlasovou reláciou, drobným darčekom v podobe smajlíkoveho odznaku a samozrejme úsmevom na tvári. Ďakujeme.

Nezabudnite: "Úsmev nestojí nič, ale prináša mnoho."

• Deň otvorených dverí

• Srdečne Vás všetkých pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok, 19.10. 2023 v čase od 7:30 - 10:00. Môžete sa zúčastniť vyučovania prvých dvoch vyučovacích hodín, pozrieť si priestory školy, ochutnať dobroty z našej školskej jedálne, porozprávať sa s vyučujúcimi či vedením školy a stráviť spoločne s nami príjemný čas. TEŠÍME SA NA VÁS!

• Deň srdca v ŠKD

• 29. septembra sme si s deťmi v ŠKD pripomenuli Deň srdca. Celý týždeň bol zameraný na rôzne aktivity ako maľovanie, tvorbu projektov, športové hry a turistickú vychádzku spojenú s hľadaním pokladu. V poklade si deti našli zdravé potraviny ako ovocie musli, oriešky... z ktorých si vyrobili zdravé šaláty.

• Atletické hry obce Bojničky

• Školský rok ešte ani poriadne nezačal a už naši šikoví študenti priniesli prvé krásne úspechy z atletických hier. Reprezentovalo nás družstvo v zložení: Ivana Medveďová, Hana Ostrovská, Liliana Volková, Martin Paúk a Samuel Masnica. A tu sú výsledky:

štafeta3.miesto

Ivana Medveďová – skok do výšky 1.miesto

Samuel Masnica – skok do výšky 2. miesto

Martin Paúk – skok do výšky 1.miesto

beh na 50 metrov – 1.miesto

skok do diaľky – 1.miesto

najúspešnejší športovec: Martin Paúk 1.miesto

Ivana Medveďová 2. miesto

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Svetový deň prvej pomoci

• Aktivita z ŠKD: 8. september - Svetový deň prvej pomoci. Učili sme sa, aké dôležité telefónne čísla volať v jednotlivých situáciách, ako telefonovať a prečo je dôležité byť pozorný a pomáhať ľuďom v ohrození života. Vonku sme si vyskúšali prakticky, čo môžeme urobiť, keď chceme niekomu pomôcť v ohrození života.

• Otvorenie šk. roka 2023/2024

• Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční 4.9.2023 o 8:00 v ZŠ s MŠ Kľačany na betónovom ihrisku.

Žiaci z Kľačian budú odchádzať domov o 9:45, žiaci zo Sasinkova budú odprevadení na autobus s odchodom 10:14.  V tento deň školská jedáleň nie je v prevádzke.

Do nového školského roka prajeme všetkým veľa energie, úspechov, zážitkov, výborných výsledkov a spokojnosti. Tešíme sa na Vás.

tím ZŠ s MŠ Kľačany

• Spinway žiacka školská liga v stolnom tenise

• Chlapci sa  zúčastnili žiackej školskej ligy v stolnom tenise. Hralo sa na štyri kolá a v celkovom súčte chalani v zložení Tomáš Rojko, Damián Paulík, Dárius Domaracký a Adam Mažár obsadili fantastické 1.miesto. V družstve sme mali ťahúňa Adama Mažára, ktorý v štyroch kolách obsadil dve prvé miesta a dve druhé miesta a teda právom mu patrí celkové prvenstvo v súťaži jednotlivcov. Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

• Tretiaci v Hlohovci

• Dňa 20.6.2023 sme s tretiakmi navštívili Hlohovec a rozhodli sa spoznať aj jeho historickú krásu - Hlohovský zámok, Zámockú záhradu so studničkou, jazerom, kde nás očakávali kačky a korytnačky, Empírové divadlo, rozkvitnuté záhrady s fontánou a niekoľkoročnými platanmi. Tento deň sme si spríjemnili chutnou zmrzlinou a hrami na detských preliezačkach. Spokojní sme vláčikom pricestovali do školy. Spoločne sme strávili pekný deň