• Okresné majstovstvá v atletike

• Chlapci ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili OK majstrovstiev v Atletike. Po úvodných troch disciplínach bolo jasné kto bude určovať tempo tých nasledujúcich. Totiž úvodné tri sme vyhrali. Na záver športového dňa sme sa tešili z celkového 1.miesta a postupu na kraj. Menovite nás reprezentovali Paúk, Masnica, Barčák, Domaracký, Abikarran a Mažár. Týmto im chceme poďakovať za skvelé výkony a prajeme veľa úspechov aj na kraji.

• Učenie hrou v 2.A

• Trieda 2.A sa zúčastnila projektu Kráľovstvo včiel, kde si hravou formou overili svoje vedomosti. Žiaci sa dozvedeli, ako žijú včely od jari do zimy a zistili, čo všetko sa v takom úli deje. Vedomosti z prvouky získali aj prostredníctvom interaktívnej podlahy a krásnych modelov mravenísk, ktoré vytvorili.

• Maľovaný deň kvetov (umelecká súťaž)

• Výtvarnú súťaž Maľovaný deň kvetov vyhlasilo Mesto Hlohovec pri príležitosti podujatia Deň Kvetov. Do jeho realizácie sa mohli zapojiť deti aj dospelí mesta Hlohovec a tiež tí, ktorí navštevujú ZUŠ v Hlohovci, výtvarný odbor a sú z okolitých obcí mesta Hlohovec. Keďže aj naša škola má deti, ktorých nadchlo výtvarné umenie a navštevujú ZUŠ, zapojili sme sa prácami, ktoré zhotovili na vyuč. hodinách výtvarnej výchovy. Našu školu reprezentovali žiaci: N.Talianová z 1.A, Z.Mihalík a A.Fúsková z 2.A,  M.Horská a E.Droščáková z 2.B, L.Talianová z 3.A. V kategórií 1.stupeň ZŠ spomedzi 168 výtvarných prác 1.miesto získala naša žiačka Lilianka Talianová z 3.A. V kategórií dospelých si 1.miesto odniesla naša kolegyňa p.uč. Marta Novosadová. Ocenenie si prebrali od primátora mesta Hlohovec p.Baranoviča na Dni kvetov 6.5.2023 v Hlohovci. Výherné výtvarné práce sú vystavené na pešej zóne v Hlohovci. Srdečne blahoželáme!

• Krajské kolo vo vybíjanej

• Žiačky 7. ročníka sa 3. mája zúčastnili Krajského kola vo vybíjanej v Senici. Do každej hry dali zo seba všetko, bojovali ako levice. Po náročných zápasoch obsadili fantastické 2.miesto. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy!

• Hollého pamätník - krajské kolo

• Krásny úspech dosiahli naši recitátori v krajskom kole súťaže Hollého pamätník, kde reprezentovali nielen našu školu ale aj celý okres Hlohovec. Zastúpenie sme tentokrát mali až dvoch kategóriách - prvej a tretej v poézii aj próze. A výsledky nás veľmi potešili. V I. kategórii próza získala Ivanka Pauková 3. miesto, v poézii nás reprezentovala naša veľmi talentovaná začínajúca recitátorka Simonka Labošová. V III. kategórii poézia získala Nikolka Pauková 3. miesto a rovnako aj v III. kategórii próza Hanka Ostrovská 3. miesto. Patrí Vám všetkým veľká gratulácia a ďakujeme za krásnu reprezentáciu!

• Čo vieš o hviezdach? (krajské kolo)

• Náš siedmak David Gerard sa zúčastnil krajského kola súťaže Čo vieš o hviezdach. Tento rok už súťažil v najstaršej kategórii žiakov základných škôl a hneď obsadil fantastické 4.miesto. Srdečne gratulujeme k výsledku a želáme Ti veľa entuziazmu a úspechov do ďalších rokov!

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Naši žiaci nás aj tento rok reprezentovali na okresnom kole súťaže Matematická olympiáda a dosiahli výborné výsledky. Na okresnom kole súťažili: Veronika Střelcová, Terezka Pilchová, Nikolka Pauková a Miško Koniar. V kategórii Z6 získala Terezka Pilchová 2. miesto a Veronika Střelcová 3. miesto. V kategórii Z7 sa Miško Koniar umiestnil na 1. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu a k výborným výsledkom gratulujeme!

• Celoštátne kolo - Šaliansky Maťko

• Našu školu, okres Hlohovec a Trnavský kraj zastupovala na celoštátnom finále v prednese slovenskej povesti práve naša žiačka, siedmačka Hanka Ostrovská. Recitovala povesť z nášho regiónu z dielne Maroša Kamenčíka - Katova hranica. O mimoriadnom talente tejto nádejnej mladej recitátorky svedčia aj výborné hodnotenia odbornej poroty. Hani, ďakujeme za výbornú reprezentáciu a prajeme Ti veľa ďalších recitátorských úspechov.

• Deň narcisov

• Zajtra, dňa 20.4.2023, bude aj v našej škole prebiehať zbierka ku Dňu narcisov. Ak sa budete chcieť drobnou finančnou čiastkou zapojiť do zbierky, budete tak môcť urobiť počas dňa, kde Vaše triedy navštívia žiačky, ktoré budú pri zbierke vypomáhať. Ďakujeme.

• Naši žiaci na medzinárodnom turnaji v poľskom Zakopanom

• V uplynulom víkende sa naši siedmaci Ema a Šimon Vejčíkoví zúčastnili Medzinárodného turnaja Api Cup v Zakopanom za futbalový tím FC Slovan Hlohovec U13. Získali spomedzi 27 družstiev fantastické 3. miesto a Ema sa stala najlepšou hráčkou turnaja z vyše 500 hráčov. K tomuto obrovskému úspechu Vám srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.